wz
http://wolf2.borec.cz

Tipy a triky

Jak dát stažené postavy do LF2

Takže první krok je najít postavu a stáhnout si ji, něco málo je v sekci downloady. Druhý krok je rozbalit zazipovanej soubor. Dále soubor otevřete. Teď si soubory musíte roztřídit. Označte si všechny obrázky (mají koncovku .bmp) a stiskněte CTRL + C. Proklikejte se do složky little fighter 2 do zložky SPRITE a dále do zložky SYS (sou tam obrázky normálnych postav ). Až tam budete tak stiskněte CTRL + V. Poté ze složky stáhnutý postavy skopirujte stejným způsobem, jako ty obrázky, všechny zvuky a datové soubory (koncovka .dat a .wav). Někdy tam je taky textový soubor, ten zatím ignorujte. Proklikejte se do zložky little fightera do zložky DATA a zvuky i všechny data-soubory vložte (CTRL + V). Teď musíte zapsat postavu do DATA.TXT, souboru v složce Lf2/data, tam, kde ste kopírovali ty soubory. Otevřete si ho a vidíte samé řádky a sloupce textů. První sloupec sou postavy a jejich data, druhý zbraně, třetí kouzla, čtvertý pozadí. Nýni musíte zadat data soubory do tehle listiny. Teď způsob, jak to tam dát. Dám příklad postavy: Hydro V readme! má napsáno:
http://www.roboticalworld.com

This File Has Been Tested and Has Passed: http://www.roboticalworld.com
Robotical World ~ Escape from Reality!

Add the following data into data.txt in the correct places:

id: 405 type: 0 file: data\hydro.dat

id: 412 type: 3 file: data\hydro_ball.dat
id: 413 type: 3 file: data\hydro_biscuit.dat

Special Installation for Hydro's Sprites:
1. Go to sprite/sys in the LF2 Main Directory
2. Make a folder named "hydro"
3. Copy and Paste all Sprites in that Folder.

Moves for Hyrdro:
Water 5x Blast - D + > + A
Double Whirpool shield - D + > + J
Water Disc - D + ^ + A
Heal Self - D + v + J
Heal Other - D + ^ + J

Nás zajímá jenom to, co jet u tučným písmem. id: 405 type: 0 file: data\hydro.dat Tohle je první řádek. Hydro se menuje ta postava, takže to bude asi dat soubor postavy. Dám ho teda hned pod postavy. Další 2 řádky nejsou odděleny, můžu je vzít spolu:
id: 412 type: 3 file: data\hydro_ball.dat
id: 413 type: 3 file: data\hydro_biscuit.dat
Maj tam za slovem hydro ball a biscuit. To budou asi kouzla, tak je dám do 3. sloupečku. S datech sem teď už všechno udělal, tak se můžu kouknout jestli fungujou a pustit lf.
A oni nefungujou, tady si vymysleli speciální kopírování obrázků: Musíte si vytvořit složku hydro v sprite/sys a tam dát všechny obrázky. Tak teď už by to mělo jít.
A ono to JDE!! Tohle s tou složkou neni v každý postavičce, to jenom tady si to vymysleli, jestli ste si všimli, tak tam byl pod těma datama návod na tohle. Měl by tam bejt pokaždý návod, když tam je něco jinýho.

By Dixon and Wertigo

Různé styly bojování:

Většina je od madnesse, některý sem sem dal já, některý od lidí, který vůbec neznám, popravdě sem to sebral z Tredových stránek.
Waiting style:
Stojíte na místě a čekáte až k vám protivník přijde a vy ho pak jenom zmlátíte. Tak tenhle styl vůbec nedoporučuju, protože protivník k vám nemusí chodit a použil by šípy (např. hunter), nebo kouzla (skoro každej bojovníček).
Pursuit style
Pronásledujete nepřítele, kteří utíkají, tento styl se vypláci za bojovníky, hlavně za Deepa, tohle ale ví i darwolld a to je co říct. :-D
Srabení
Nepouštíte se do velkých krvavých bitev, posíláte na nepřítele hlavně šípy hvězdice nebo kouzla. Tohle je dobrej styl, ale je to fakt velká sviňárna.
Easy style
Jdete přímo na protivníka, jste s protivníkem na stejné linii (osa x - vodorovná osa) timhle způsobem hraje počítač.
Dodge style
Čekáte, až k vám soupeř přijde a pak ho přeskočíte nebo podkutálíte a zaútočíte na něj zezadu.
Super Crazy Style
Hráč neustále skáče z místa na místo, prakticky nikdy se nezastaví a ve vhodnou chvíli nečekaně zaútočí, nejlíp ve vzduchu.
Attack from behind
Rozeběhnete se proti nepříteli a až budete kousek od něj, tak ztisknete defend a ještě v kotrmelci kliknete na šipku, odkud jste běželi a stisknete attack. Tím vpálíte protivníkovy do zad kouli. Pozor! Musíte udělat kotrmelec tak, abyste se ocitli za protivníkem. Tenhle styl sem napsal já, má dvě slabiny, kotrmelec neni moc dlouhej a navíc vás při běhu může někdo sejmout kouzlem. Moc to nepoužívám.
Defearning style
Odrážíte soupeřovy kouzla a pak ho už jenom dorazíte, dobrý možná v 1 vs 1 champinship, ve velkých bitvách je lepší se tý skupince kouzel vyhnout.
Assassin style
Berete zbraně na dálku, kosíte s nima do soupeřů a když se k vám přiblížej tak vemete zbraně na blízko a rubete se. Docela chytrý, ale nevidí se tak často skupinka zbraní na hromadě...

Jak hrát za všechny postavy?

Jsou dvě možnosti:
1) Stáhnete si data.zip zde a přepíšete lf2/data/data.txt A můžete hrát za juliána, jenomže to nejde vrátit zpátky, jediná možnost je si někomu říct o originál data.txt. 2)V menu, kde si vybíráte VS Mode, Stage mode atd. napíšete lf2.net, ale ta dvojka se myslí ta nad ě, takže vlasně napíšete lfě.net. Pak už si jenom vyberete mód a můžete si vybrat jakoukoliv postavu (včetně Juliana), a hrát. Timhe cheatem se vám otevře i další obtížnoost CRAZY!. Zkoušel sem hrát CRAZY! od 1-1 a je to fakt na smrt. Samozřejmě smrt fightera. Do další úrovně nedostáváte skoro žádnej healt navíc, banditů jak sraček a sou silný jako já v realu. :-D

F-klávesy - k čemu vlastně sou?

F1 - Pauza.
F2 - Pauza, při opětovném zmáčknutí se hra pohne o jeden krok a pak se zase pausne.
F3 - Zamknutí kláves F5 - F9.
F4 - Zpět do menu.
F5 - Zrychlí hru, opětovným stiskem se zase hra spomalí.
F6 - Neomezeně magie, opětovným stiskem se zase neomezení vypne.
F7 - Doplní Zdraví i magii všem hráčům.
F8 - Spadnou předměty "z nebe".
F9 - Rozbití všech předmětů.
F10 - Stopne hru tak, že neni vidět nápis "PAUSE" - vhodné pro screenshoty.

COME, STAY, MOVE, I JOIN YOU

K čemu sou tyhle povely? Možná o tom ani nevíte, ale jestli se vám někdy stalo, že postavy, který sou s váma v teamu zůstávaly ve stagemodu na začátku, tak je to vaší vinou. Je to tim, že ste jim dali (možná omylem) povel a oni vás jenom poslechly. Tyhle povely se dávaj tlačítkama:
STAY: D + D + D + D
MOVE: D + A + D + A
COME: D + J + D + J
Ale k čemu sou? STAY je k tomu, aby všichni, co sou s vámi zůsali tam, kde zrovna sou a útočej jen, když se k nim nepřítel přiblíží. MOVE je k tomu, aby se zase odblokovali, hejbali se a chovali se jako předtim. A COME, to používám nejčastějc, je k tomu, aby všichni z vašeho teamu šli k vám a rubali se s těma, kdo sou u vás. A konečně I JOIN YOU - tohle nemůžete zařvat, to křičej nepřátelský postavy, který ste zbouchali a oni se proto k vám přidávaj - sou s váma.
Novinky

Home


O hře

Příběh
Postavy
Tipy do hry


Ke hře

Downloady
Recenze předělávek lf
Obrázky
Bannery
Komixi
Videa
Hlášky při hraní


Pro návštěvníky

Chat
Ankety
Guestbook
Odkazy


Podpora

Napište nám

TOPlist